Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

mamici cu experienta

In jos 
AutorMesaj
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 41
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: mamici cu experienta   Mar Feb 05, 2008 10:25 pm

nu pot sa ma consider o mamica cu prea multa experienta, am intrat in randul mamicilor doar de aproape 2 ani, dar am invatat pe parcurs cate ceva. Ati tinut cont de sfaturile altora? Am ascultat sfaturile tuturor dar in final am facut cum am crezut ca e mai bine ptr copilul meu. Care sunt regulile pe care le-ati pastrat cu sfintenie de la inceput? sau ati cam uitat de ele pe parcurs?

moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: mamici cu experienta   Dum Feb 10, 2008 2:18 pm

Nici eu nu ma consider o mamica experimentata . Sfaturile au venit de la diversi , dar am facut totdeauna cum am considerat eu ca-i bine .
Cel mai mult m-a ajutat cartea "mama si copilul" a sotilor Capraru . Nu a fost litera de lege pt mine , dar mi-a folosit , mai ales in primele luni de viata ale lui Alexandru .
Regulile au venit si au plecat Wink . Din fericire e un copil destul de cuminte , care nu mi-a facut probleme majore pana acum .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
simona
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 35
Localizare : valcani
Data de inscriere : 27/01/2008

MesajSubiect: Re: mamici cu experienta   Joi Feb 21, 2008 4:08 pm

eu cred ca ma consider o mamica cu experienta ....pt ca a trebuit sa ma descurc singura , nu aveam pe nimeni langa mine sa ma invete ...si am reusit mai greu dar pot spune ca DA , am acum 2 fete una de 5 ani si una de 2 pe care leam crescut singurica cu ajutorul sotului doar !!!
Sus In jos
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra

Numarul mesajelor : 918
Varsta : 38
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: mamici cu experienta   Mier Mar 05, 2008 2:10 pm

Nici eu nu ma consider o mamica cu experienta si la fle ca si Janet m-am ghidat dupa "mama si copilul" si intotdeanua m-am luat dupa instinct> Cred ca m-am descurcat destul de bine! Zic eu :lol:
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: mamici cu experienta   Mier Mar 05, 2008 3:24 pm

Sigur ca te-ai descurcat Cristina . Ai o fetita mare si frumoasa si inca un bb pe drum 31 .
Experienta se capata , nu ne nastem cu ea .

Sus In jos
emidiaconu
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 233
Varsta : 41
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 04/02/2008

MesajSubiect: Re: mamici cu experienta   Lun Iun 09, 2008 2:07 pm

experienta nu ai suficienta niciodata cred...insa eu mi-am crescut singura cei 3 copii si sunt mandra de ei..
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus

Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 35
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: mamici cu experienta   Lun Iun 09, 2008 2:40 pm

experienta o capeti pe parcurs iar sfaturile din stanga si din dreapta , le-am analizat bine, nu m-am luat dupa tot ce am auzit. am cumparat pe timpul sarciinii multe reviste de tot felul despre sarcina , bblusi,etc, si normal de la soramea, avand 3 copii am avut ce invata, dar in final cel mai mult am invatat alaturi de Carla,pt ca fiecare copil e altfel ca si noi mamicile de altfel Cool
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: mamici cu experienta   

Sus In jos

mamici cu experienta
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Copii 3-5 anisori :: Mamici cu experienta-
Mergi direct la: