Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Alergii alimentare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
roxana23
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 33
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Alergii alimentare   Vin Feb 15, 2008 12:56 am

Ayan a avut alergie la rosii ,spun ca a avut deoarece acum nu mai vad nici un semn.Cand i-am introdus rosiile am observat ca dupa ce papa ii apreau niste bubite mici si rosii pe tot corpul .Nu i-am dat nici un medicament pentru asta in schimb am incercat sa i le introduc treptat si vad ca a dat rezultate .Sper ca am scapat
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Alergii alimentare   Dum Feb 17, 2008 7:07 pm

Alex a avut o usoara alergie cand i-am dat prima data supa de legume ; am renuntat si am reluat dupa vreo 3 saptamani . Am banuit ca ar fi vorba de radacina de patrunjel , asa ca am evitat pt un timp sa-i mai pun asa ceva in supa .
Acum papa fara probleme :cheers: :cheers: .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 40
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Alergii alimentare   Dum Feb 17, 2008 7:23 pm

Cand a fost mai micut ii aparusera pe obrajori ca niste bubite micute, dr a spus ca e normal la copii mai blonduti si nu am bagat in seama, in perioada aceea ii dadea branzica in combinatie cu tot felul , dupa ce am plecat din tara a fost o periaoda in care am intrerupt sa ii mai dau si i-au disparut asa ca am descoperit ca defapt branza era problema, ii mai dau si acum dar din cand in cand si nu foarte multa si e mai bine.

MesajSubiect: Re: Alergii alimentare   

Sus In jos

Alergii alimentare
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: totul despre familie si bebe :: Mamici si tatici incepatori.Probleme si solutii :: Alergii alimetare!!!-
Mergi direct la: