Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Violenta !!!!!

In jos 
AutorMesaj
roxana23
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 34
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Violenta !!!!!   Vin Feb 15, 2008 4:50 am

Sunt unele persoane care din iubire ar accepta orice , azi o palma, maine un pumn si cine stie peste ceva timp poate o lopata cu nicip . Sunt foarte multe persoane care nu recunosc ca sunt victime , si ca trec printr-un calvar .Poate nu zi de zi dar se intampla des .
Haideti sa gasim solutii , haideti sa incercam sa schimbam ceva , poate pe el poate pe ea
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Violenta !!!!!   Mar Feb 26, 2008 10:18 am

E foarte greu sa schimbi ceva ; din fericire nu am avut "parte" de violenta fizica sau verbala , chiar daca de o perioada destul de lunga de timp avem ceva probleme in familie :( .
Parerea mea este ca violenta nu trebuie acceptata , chiar daca dupa un episod de asemenea natura , apar scuze , cadouri , etc. Am avut niste vecini la mama acasa , care numai intr-o cearta si bataie o duceau ( bucataria lor are perete comun cu dormitorul nostru ) . Fiecare scandal era urmat de haine de blana , flori bijuterii . Din pacate , doamna a inteles destul de tarziu ca asta nu e viata . L-a parasit cand era destul de "coapta" ( mult peste 40 de ani ) ; cam greu sa-si mai refaca viata .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 41
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Violenta !!!!!   Mier Mar 12, 2008 2:36 am

e greu sa fi in postura asta sau sa cunosti pe cineva care duce o astfel de viata , plina de lacrimi si durere. Nu sunt deacord cu violenta sub nici o forma si nu as accepta ptr nimic in lume sa fiu batuta chiar daca este un copil la mijloc. Sunt destule femei care acepta aceste "corectii" ptr ca le este teama sa fie singure, sau au cate un copil doi si cred ca viata lor e mai buna daca este si tatal prin preajma, sau inca il iubesc pe barbat, imi inchipui ca este tare greu sa incepi o viata singura cu grija zilei de maine, cu vreo doi copii dupa tine, dar decat sa fi toata ziua batuta mai bine departe de el.
sa facem ceva

moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Violenta !!!!!   Mier Mar 12, 2008 2:33 pm

Femeile cu un grad scazut de educatie privesc aceste tratamente ca pe ceva normal : barbatul e stapanul , sau " a baut un pic , nu si-a dat seama ce face " . Pe acestea nu cred ca le poate schimba cineva .
Ma ingrijoreaza insa faptul ca sunt femei cu educatie , care stiu cum functioneaza lumea azi , care accepta violenta , ascunzandu-se in spatele copiilor sau a situatiei materiale . Increderea si respectul de sine sunt aduse aproape de zero , iar cand se trezesc din acest cosmar , este , de cele mai multe ori , prea tarziu .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Violenta !!!!!   

Sus In jos

Violenta !!!!!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Probleme in familie-
Mergi direct la: