Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Alimentele conservate si congelate

In jos 
AutorMesaj
ramona
graviduta noastra cu gemeni
graviduta noastra cu gemeni

Numarul mesajelor : 49
Varsta : 37
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 16/01/2008

MesajSubiect: Alimentele conservate si congelate   Sam Feb 16, 2008 2:05 am

Foarte multi parinti refusa sa dea copilului o masa compusa din alimente conservate sau congelate.
De fapt aceste alimnte sunt bune daca se respecta cu strictete indicatiile speciale.
Ele permit sa variati mesele si sa castigati timp.Nu va recomand exclusiv alimentele conservate , pentru ca gustul si consistenta lor sunt totusi destul de diferite fata de"adevarata hrana" In schimb , ele se dezgheata foarte bine , si se incalzesc usor in cursul unei iesiri sau ale unei deplasari.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
roxana23
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 33
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Re: Alimentele conservate si congelate   Sam Feb 16, 2008 2:15 am

NOI PAPAM ALIMENTE CONGELATE.IN SPECIAL LEGUMELE MEXICANE DAR SI PESTE.IMI ESTE FOARTE USOR ASA .SI AYAN LE ADORA.CAND ESTE MOROCANOS O MASA CU LEGUME E PERFECTA PENTRU CA IL LAS SA PAPE SINGUREL SI EL O IA CA PE O JOACA.aSA A INCEPUT SA PAPE SI MAZARE SI CONOPIDA :)))
IAR PESTELE E USOR DE FACUT SI E FOARTE GUSTOS
BINEANTELES CA FOLOSIM SI LEGUME NATURALE DAR CEL PUTIN PE PERIOADA IERNII LE PREFERAM PE CELELALTE CA DOAR ASTEA CARE SE GASESC PE PIATA SUNT DOAR CONSERVANTI
ASA CA VA SFATUIESC SA LE FOLOSITI
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 41
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Alimentele conservate si congelate   Mar Feb 19, 2008 7:58 am

Legume congelate folosesc in general doar la ciorbe, in rest cumparam legume proaspete ca se gasesc peste tot, sunt un picut mai scumpe dar se merita mai ales daca stiu ca va manca si Alex din ele. Mancam peste congelat la greu, pentru ca ne place, asteptam vara si o sa mergem la pescuit pe lac si atunci vom avea in meniu peste f proaspat.

moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Alimentele conservate si congelate   Mar Feb 19, 2008 11:24 pm

Eu am folosit spanac congelat , mazare si fasole verde din conserva . Pt el cumpar salau proaspat sau cod , care e congelat ( logic lol! ) .
Cand ii cumpar pui sau ficatei , nu le folosesc integral la o singura mancare , asa ca ii fac pachetele pe care le pun la congelator .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Alimentele conservate si congelate   

Sus In jos

Alimentele conservate si congelate
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Copii 1-3 ani :: Ce papam?-
Mergi direct la: