Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Pregatirea pentru gradinita

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ramona
graviduta noastra cu gemeni
graviduta noastra cu gemeni

Numarul mesajelor : 49
Varsta : 37
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 16/01/2008

MesajSubiect: Pregatirea pentru gradinita   Sam Feb 16, 2008 3:03 am

V-ati hotarat :copilasul va merge in septembrie la gradinita .Pentru ca totul sa decurga bine ,pentru el si pentru dumeavoastra , se impune o pregatire in sensul acesta
Voi cum ati procedat sau cum veti proceda?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
marynecula
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 60
Varsta : 36
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Mar Mar 04, 2008 8:41 pm

eu l-am dus pe Cristi acum in toamna la gradi pt prima data,ma asteptam sa mergem la cuparaturi, rechizite,hainute si tot ce este necesar.
din pacate nu am putut cumpara decat hainute si ghiozdanel, lista cu rechizite a venit foarte tarziu din partea educatoarei si a trebuit sa faca tati cumparaturile singurel.

deci nu prea am simtit izul acela de inceput de an scolar,speram ca la anul sa fie diferit. :[img]http://em
Sus In jos
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 40
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Mar Mar 04, 2008 9:22 pm

si noi am vrea sa-l ducem pe Alex la gradinita dar din pacate este cam scump asa ca probabil o sa aducem o matusa sa stea cu piticul. Ne-am fi dorit sa mearga intr-o comunitate de copii cred ca ar fi invatat foarte multe inclusiv limba engleza mult mai repede decat daca sta acasa cu noi.

graviduta noastra
graviduta noastra

Numarul mesajelor : 918
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Mier Mar 05, 2008 3:47 pm

Noi ne-am inscris de curand la gradi!!! Din toamna o duc pe Ana la gradinita. vorbim mult despre gradinita si despre multi copii cu care o sa se joace. Eu am mai lasa-o la un fel de gradinita (e in vecinatatea casei lui soacra mea), unde poti lasa copii daca ai treaba in oras si nu ai cu cine sa ii lasi (bineinteles contra cost) si -ia placut foarte foarte mult cu copii. Sa vedem si la toamna o sa ii placa la fel de mult la gradi! Eu sunt tare curioasa! :lol:
Sus In jos
ankka
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 22
Varsta : 38
Data de inscriere : 27/01/2008

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Joi Mar 06, 2008 10:09 pm

Vladic a inceput primul an de gradinita in toamna. Pot spune ca eu am avut emotii mai mari decat el. Ma asteptam la un inceput critic, cu plansete, rugamiti fierbinti sa nu il parasesc, etc, dar totul a inceput mult mai bine decat ma asteptam. In prima zi de gradinita a plans, ce-i drept, dar numai pana ce am iesit din clasa, aoi s-a luat cu joaca si a uitat de mine iar cand m-am dus cu inima cat un purice sa il "recuperez" l-am gasit deja jucandu-se cu copii si nu mai vroia sa vina acasa. Acum s-a integrat atat de bine in colectiv, ca toata ziua imi povesteste de "copii lui" de la gradi. Datorita educatoarei, a tactului ei, a reusit ca in decurs de nici o saptamana sa nu mai verse nici o lacrima la gradi.
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Joi Mar 06, 2008 11:24 pm

felicitari Vladic 39 esti un baietel tare dulce

administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 33
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Mier Mar 19, 2008 12:32 am

noi ne chinuim sa facem pipi la olita ca daca nu , nu ne primesc la gradinita
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
alina
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 24/01/2008

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Sam Mar 29, 2008 5:02 pm

si noi speram sa mergem din toamna la gradinita dar daca nu face la olita nu avem ce cauta acolo.asa ca dam zor la a face la olita.eu cred ca cu fiecare zi ce trece perseveram totusi.deci...in toamna la joaca Cool
Sus In jos
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Mier Sept 10, 2008 7:34 pm

Azi am fost la cumparaturi pentru gradi!!!!!!!!!!!!!!!! Ghiozdanel (ok, nu ne trebuie ca primim tot de la gradi, dar i-a placut lui Ana Laughing ), hainute: blugi, trening, pijamalute, pantofiori, blizte, ciorapei, chilotei si maieut etc etc ... Shocked
Si dupa .......... am fost sa vedem impreuna cu Ana gradinita. A fost ssuper incantata!!!!!!!!!!!! Cool mai ales ca au fost copii pe acolo. am fost si in sala ei de cursuri si am cunoscut educatoarea. Am fost tare mandra de fetita mea mare de acuma: a raspuns frumos la toate intrebarile si a fost tare curioasa " Care e locul meu?" Educatoarea a fost tare tare multumita de fetita mea isteata. si ...... cand sa plecam acasa ..... Ana nu a mai vrut sa plece. Sa vedem luni ce o fii. Tare curioasa sun.
De gradinita si eu am fost placut surprinsa, curatenie, decor impresionant si muuuuuuuulte jucarii. Educatoare e o draguta!!!!
Am mari emotii pentru luni. Nici nu imi vine sa cred ca au trecut deja trei ani de cand o avem pe Ana si acuma ...... Ea merge la gradi!!!!!!!!!! Embarassed
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus

Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 34
Localizare : LISABONA

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Sam Sept 13, 2008 7:16 pm

felicitari 97
incepeti o noua etapa
Sus In jos
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Joi Sept 18, 2008 2:36 pm

Hello mamici, am inceput gradi cu brio!!!!!!!!!!!!!!!! Asa emotii am avut si pentru ce? ..... Ana-Maria prima zi si-a luat la revedere de la noi si a fugit la joaca cu niste fetite, nu a plans deloc, ba chiar a fost ofensata ca nu am lasat-o sa doarma cu copii. De papat papa tot si de dimineata si la pranz, ba chiar mai mult cere si supliment. Educatoarele mi-au zis ca daca toti copii erau ca Ana nu aveau nici o durere de cap. Bine e ea nazdravana si nu sta locului, dar si foarte cumintica si ascultatoare. Sunt tare mandra de ea. doar o singura problema avem ca ii este frica ca nu mergem dupa ea sa o luam acasa Shocked Laughing
Si uite asa.... am o fetita mare de acum I love you 47 56
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Vin Sept 19, 2008 2:45 pm

Noi abia luni incepem gradi.Acum facem analizelel si mergem la cumparaturi!!!! Smile Abia asteptam
Sus In jos
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Mier Oct 08, 2008 11:08 pm

Lui Ana ii place tare tare mult la gradi!!! Vine acasa si imi povestete ce a papat si ce a invatat pe acolo, iar tati , daca eu nu ajung dupa ea, imi face poze cu "picturile" lui Ana afisate pe panoul de pe hol!!! Sunt tare tare mandra de fetia mea si mai ales ca a fost si laudata ca e tare cumintica si ascultatoare!!! Saptamana asta nu a fost la gradi ca ne-am ales cu niste puroi in gat, abia saptamana viitoare merge, dra ma intreaba zilnic daca nu o duc cumva la gradi si la "doamnele dragute" de acolo.
Saptamana trecuta am fost pentru prima oara eu dupa Ana la gradi ca am avut treaba in oras si nu am mai venit acasa, m-am dus direct dupa ea (in rest nu prea am timp de Davidutu, nu sta cu nimeni linistit si cuminte doar cu mine) si doamna educatoare m-a intrebat dupa cine am venit si .... cine sunt Shocked Laughing Ne-am amuzat un pic pe tema asta dar m-am linistit ca le intereseaza de copii si nu ii priede de sub ochi nici o clipa. Dar Ana simpatica de ea m-a prezentat: HEllo nu tii??? E mami mea!!! Laughing
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Mier Oct 15, 2008 3:53 pm

Ayan inca nu sa acomodat cu gradinita , speram sa o facem cat mai repede .Cat stau eu acolo e tare bine , dar cum plec eu e un cosmar pentru el .Incepe sa planga , dar sa planga pana mai face vreo 3 sa planga pe langa el Sad Sad Sad
Ufff sper sa treaca si momentele astea , poate pentru ca suntem la inceput !!Voi ce spuneti?
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Mier Oct 15, 2008 11:43 pm

probabil va fi greu pana isi face prieteni si prinde drag de ei Rolling Eyes
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Dum Oct 19, 2008 1:14 pm

sunt tare dezamagita!!!!!! not
nu avem loc la gradinita mai curand de toamna lui 2010 2
avem o sansa mica in februarie 2010 imediat ce implinim 3 anisori dar aflu abia miercuri daca se poate si asta,numai pana la amiaza,pt. ca nu au paturi suficiente pt toti copilasii Embarassed Surprised
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Lun Oct 20, 2008 1:50 am

mama mia , da de ce este asa de aglomerat? este o gradinita privata? multa bafta sa prindeti un loc la gradi cristina

bebbelus
bebbelus

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   Lun Oct 20, 2008 9:52 am

mersi Laly ,nu este privata, dar au personal bun si este renovata, nepoteii mei au fost la gradinita asta,asa ca eu cunosc si bucatareasa. as putea incerca la o gradinita la care se intra cu plicul,da nu vreau sa fie copilul eu numai cu copii fitosi si de bani gata. asta de obicei are si afecte negative
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pregatirea pentru gradinita   

Sus In jos

Pregatirea pentru gradinita
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» La Multi Ani, Marian! (sot Adri)
» LA MULTI ANI DRAGA NOASTRA CLARA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Copii 3-5 anisori :: Gradinita!!-
Mergi direct la: