Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Cum va pastrati amintirile?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
roxana23
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 33
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Cum va pastrati amintirile?   Mar Feb 26, 2008 2:50 pm

fetelor noi pe langa poze ii scriem lui ay si un jurnal.Notam in el cele mai importante evenimente si cam ceea ce face el .In primil anisor ii scriam mai des dar acum ii scriu o data pe luna sau cand face cate ceva.E super asa nu vom uita nimic ,cand i-au iesit dintisorii , cand a mers sau cand a vorbit
va sfatuiesc sa faceti si voi unul pentru ingerasul vostru
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Cum va pastrati amintirile?   Mar Feb 26, 2008 2:58 pm

E o idee buna ; am vrut si eu sa scriu , dar am renuntat . Acum imi pare rau , pt ca nu mai tin minte exact cand a facut pt prima data anumite lucruri 😢 .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 40
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Cum va pastrati amintirile?   Mar Mar 04, 2008 10:19 pm

sa sti roxana ca si eu i-am facut un jurnal lui Alex, l-am inceput decat era in burtica, cu emotii, sentimente, senzatii, si l-am continuat aproape in fiecare zi pana pe la 1 si vreo 3 luni dupa care am inceput sa scriu mai rar , spun asta cu rusine. Dar din cand in cand mai adaug ce greutate are ce cuvinte sau prostioare a mai facut .Am facut si o gramada de poze si le-am pus pe luni, de la prima luna pana acum la aproape 2 anisori , imi e tare drag sa ma uit sa vad cum s-a schimbat de la o luna la alta, asa le am intr-o ordine si stiu exact ce varsta avea Alex.

bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 44
Varsta : 38
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 28/03/2008

MesajSubiect: Re: Cum va pastrati amintirile?   Lun Mar 31, 2008 3:56 pm

Si noi avem jurnal, il tin de cand eram gravida si stiu ca peste ani va insemna f mult... Eu am jurnal din copilarie, tinut de mama si de bunicul si e superb, pt ca noteaza nimicuri de zi cu zi care arata cea mai mare dragoste!
Sus In jos
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra

Numarul mesajelor : 918
Varsta : 37
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: Cum va pastrati amintirile?   Lun Mar 31, 2008 4:12 pm

Noi am avut un fel de poster mare pe usa de cand s-a nascut ana si am notat tot: kg, primul stat in fundic singurica, primul dintisor, primul piureu, primul pas si sunt multe (nu imi aduc amintet tot) , pe langa asta mai asciu periodic un jurnal si am si un plic cu suvitele de la botez si cu amprenta de la manute si piciorus!!!! E frumos sa tii un jurnal pantru puiuti. O sa ii tin si la pirti mirti asta mic de la mine din burta ca si la ana. Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cum va pastrati amintirile?   

Sus In jos

Cum va pastrati amintirile?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: totul despre familie si bebe :: Mamici si tatici incepatori.Probleme si solutii-
Mergi direct la: