Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Babysitter

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 40
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Babysitter   Mar Mar 11, 2008 8:08 am

Ati avea curajul sa va lasati copilul in grija unei babysitter?

bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 75
Varsta : 37
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 20/02/2008

MesajSubiect: Re: Babysitter   Vin Mar 14, 2008 2:01 pm

NU, mai bn il duc la cresa...asta e parerea mea...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Babysitter   Vin Mar 14, 2008 6:20 pm

pe ce motive nu ai vrea babysitter? daca gasesti pe cineva care intradevar poti avea incredere nu cred ca e ceva atat de rau. Eu am am stat cu inca un copil si iti spun cu mana pe inima ca nu am facut diferente intre copii ce-i dadeam de mancare lui Alex ii dadeam si lui Tyler, ne jucam impreuna , il schimbam , nu-l lasam sa stea ud sau cacat pe el, invatam tot felul de lucruri , asa ca nu vad diferenta de cresa, socializa cu Alex deci nu era singur. Lucrul cel mai important, erau doar doi si puteai avea mult mai mare grija de ei decat de 10-15 copii. Cand pleca Tyler de la noi aproape ca plangea ca nu vroia sa se duca la mamica lui Very Happy . E foarte adevarat ca sunt si persoane care nu prea au grija cum trebuie de copii, isi i-au banii si cam atat nu fac nimica iar copilul sta ud sau flamand , dar nu ma refeream la cazurile astea.

bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 60
Varsta : 35
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Babysitter   Vin Mar 14, 2008 6:26 pm

e greu sa gasesti astfel de persoane si sincer tot nu as avea incredere.

nici la cresa nu e prea grozav dar sunt mai multi copii si au parteneri de joaca. Sad Sad Crying or Very sad
Sus In jos
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra

Numarul mesajelor : 918
Varsta : 37
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: Babysitter   Vin Mar 14, 2008 10:57 pm

m-am gandit acuma si eu ce as fi facut daca trebuia sa apelez la baby sitter, si nu am ajuns la nici o concluzie. Cred ca mi-ar fi frica sa imi las odorul pe mana unei baby sitter, poate daca as cunoaste-o, poate. Eu am mare noroc, si mama mea si soacra mea locuiesc aproape de mine si au fost dispusi sa aiba grija de ana, o zi una, o zi alta. Dar cred ca daca nu erau, o duceam si eu la cresa. Embarassed
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Babysitter   Sam Mar 15, 2008 7:52 am

aici in America este ceva normal sa-ti lasi copilasul cu babysitter asta si pentru ca este mult mai ieftin nu neaparat ca e mai bine, dar daca babysitterul ar fi cum am fost eu cu Tyler atunci cu inima deschisa si fara regrete l-as putea lasa .....dar , exista si un dar, daca nu as cunoaste persoana nu cred ca as avea incredere, as sta tot cu inima stransa sa nu se intample ceva rau sau sa se poarte urat cu el. Din pacate noi nu ne permitem sa-l ducem la o cresa deocamdata asa ca stau acasa si speram ca in vara sa vina o matusa sa stea cu Alex ca sa pot lucra. Eu am avut grija de alt copil si va spun sincer ca m-am purtat impecabil cu el , poate mult mai atenta cu Tyler pentru ca daca i s-ar fi intamplat ceva eu as fi fost trasa la raspundere. Dar eu personal nu cred ca as avea curajul sa-l las pe Alex pe mana altei persoane straine, poate doar daca ar fi o clona a mea Very Happy .

administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 33
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Re: Babysitter   Mier Mar 19, 2008 12:28 am

fetelor si noi avem acum nevoie de cineva care sa stea cu ay si imi este foarte greu sa ma decid.si pe langa faptul acesta preturile sunt si foarte ridicate Mad daca gasesti pe cineva care iti place vrea peste 800 si ce ziceti mai sunt si alte cheltuieli
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Babysitter   Mier Mar 19, 2008 9:12 am

Eu sunt de parere ca o bona e mai sigura decat cresa sau gradinita . Nepotica mea a avut intai bona , iar acum merge la gradi . Nu zic , colectivitatea de acolo e benefica , dar raceste foarte des pt ca multe mamici trimit copiii bolnavi la gradinita .
In alta ordine de idei , o gradinita particulara costa min 1000 lei , iar pt transport si cursuri suplimentare ( dans , pictura , limbi straine , etc ) se plateste separat . O bona poate costa mai putin ( nu ma refer la cele prin agentii , care sunt si scumpe si nici nu stii peste ce dai ) .

Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus

Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 34
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: Babysitter   Mier Iul 09, 2008 11:55 am

cred ca as prefera colectivitatea si daca sar putea la mine acasa Laughing Laughing . eu mai apelez la ''bona'' cand am ceva de rezolvat sau cate o prietena,pt ca nu am de ales dar recunosc ca am fost multumita,nu am avut nici un fel de probleme,dar nu mas incumeta sa-mi las puiul cu bona zilnic si sa lucrez,desi o bona sar ocupa numai de copilul meu acasa la mine si pare mai sigur decat o cresa cu 30 de copii si 2 ingrijitoare. sper sa nu fiu pusa in situatia de a alege Shocked
Sus In jos
emidiaconu
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 233
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 04/02/2008

MesajSubiect: Re: Babysitter   Lun Iul 21, 2008 6:08 pm

eu nu am gasit loc la cresa si am apelat la bona...e tare de treaba si o iubeste pe daria,si invers...merge bucuroasa la bona pt ca i face toate poftele...am avut noroc,chiar daca e scump,stiu ca ma pot baza pe ea oricand...
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Babysitter   Lun Iul 21, 2008 6:33 pm

ma bucur emi ca ai gasit pe cineva de incredere si ca esti multumita, eu nu cred ca o sa-l las prea curand cu o bona doar in cazul in care reusim sa o aducem pe matusa lui gabi din tara cand ne intoarcem aici

administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Babysitter   Joi Iul 24, 2008 10:47 am

Trebuie sa va povestesc ce am patit eu cu ultimul babysitter a lui Ayan.Am angajat o femeie de varsta a doua , la 47 de ani.Totul mergea bine pana ea a inceput sa ma cunoasca si a inceput sa profite .Imi lua mancare din casa (fructe , carne)si imi spunea ca le manca ayan , dar cat poate sa pape un copil de 2 ani.Dar nu ii spuneam nimic , ma deranja faptul ca daca manca ea sau ii ducea baiatului ei trebuia sa spuna nu sa faca asa , Dar ceea ce ma socat a fost lucrul ca imi fura bani Cum am descoperit!!!!Luni seara soramea mi-a dat 500 ron , eu i-am pus in blugi .Cand am ajuns acasa m-am schimbat si m-am culcat .A doua zi a venit bona , eu cu ayan dormeam asa ca ea a p0rofitat si a dat o raita prin buzunare .Nu mi-am dat seama atunci pt ca nici prin cap nu imi trecea , ceea ce ma facut sa ma gandesc la asta a fost faptul cand am ajuns la soramea si mi-a cerut banii , nu mai erau 5 erau 4 .Atunci am inceput sa banii ceva .Seara cand am ajuns acasa mi-am propus sa o incerc PE BONA .Asa ca mi-am pus in paltaloni bani 350 si 90 ron , in acelasi buzunar.A doua zi cand a venit bona , eu m-am dus sa ma culc in continuare.Cand m-am trezit ,se cunoastea ca ea a umblat la paltaloni deoarece erau asezati nu asa cum i-am lasat eu , si cand am bagat mana dupa bani din acestea lipseau 60 ron.Am intrebat-o si a inceput sa jure ca ea nu a luat , m-am enervat si am dat-o afara din casa .Nu stiu cum a avut curajul sa puna mana sa ia .O nesimtita Asa ca aveti grija ce femei primiti in casa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Babysitter

Pagina 1 din 1
Sus In jos
emidiaconu
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 233
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 04/02/2008

MesajSubiect: Re: Babysitter   Joi Iul 24, 2008 12:03 pm

la noi bona nu intra in casa...o ducem pe daria la ea dimineata ,iar dupa-amiaza o aduce in fata blocului cand nu sunt acasa sau cand sunt o aduce sus...m-am gandit ca nu e bine sa stie prea multe despre casa...
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Babysitter   Joi Iul 24, 2008 8:01 pm

imi pare rau sa aud asta roxana, nu stiu cum pot unii sa fure , nu le pica obrazul de rusine?

administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Babysitter   Lun Iul 28, 2008 10:31 pm

Nu le este rusine , astazi a trecut pe langa mine ca si cum nimic nu sa intamplat Surprised :116http://www Asa sunt oamenii astea , le dai un deget si ei iti iautoata mana , ca biune mai zice proverbul asta
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Babysitter   Mar Iul 29, 2008 1:49 am

trebuia sa pui o camera ascunsa sa o filmezi si sa o denunti la politie, ca iti dai seama ca nu e prima data cand face asa ceva

MesajSubiect: Re: Babysitter   

Sus In jos

Babysitter
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Bebei 6-12 luni :: Probleme si solutii.-
Mergi direct la: