Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

bebe II

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorMesaj
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 41
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: bebe II   Joi Iul 31, 2008 7:09 am

cristinuta ce mai faci? cum te mai simti? Smile

graviduta noastra
graviduta noastra

Numarul mesajelor : 918
Varsta : 38
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: bebe II   Vin Aug 01, 2008 11:38 pm

Multumesc de intrebare Laly, ma simt ...... ca la sfarsit, mai avem un pic si iese si Davidutul nostru. Mi-am facut in mare bagajul pentru spital ca nu prea mai pot pleca la plimbari lungi prin magazine. Sarcina e foarte joasa si ma apasa rau pe partile joase. Saptamana viitoare ma duc la control sa ma vada medicul si sa hotaram cum va fii nasterea, dar mai mult ca sigur cezariana, oricum va tin la curent. Am mai cumparat si niste hainute pentru bebe si un cos auto sa aibe si el, asa ca pregatirile se scurg intr-un ritm voios. Nu am mai intrat doar sa vad ce mai faceti ce mai scrieti, nu prea pot sa stau mult pe scaun, asa ca ne vedem de acuma tot mai des. Oricum l-am pregatit pe fratele meu, ca dupa eveniment sa intre in numele meu si sa va anunte vestea cea mare.
Am niste emotii de nedescris, asa cum se apropie tot mai mult momentul sa ne vedem cu printisorul meu. Oricum, Ana e o fetita de nota 10, a fost la mine o prietena cu baietetlul de 2 luni si Ana s-a comportat impecabil, l-a dragalit dar a inteles ca trebuie sa il lase in pace ca e micut. Si ea de abia asteapta sa il ducem acasa pe puiut.
Acuma va las, va mai tin la curent, Va pup cu mult mult drag I love you 44 97 97 97
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
cristina strete
bebbelus
bebbelus

Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 35
Localizare : LISABONA

MesajSubiect: Re: bebe II   Sam Aug 02, 2008 12:00 am

tare mi-ar placea sa vad reactia Anei,cand ajungi acasa cu Davidut. cu totii aveti emotii da cred ca Ana te intrece si pe tine Laughing va pup 97
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: bebe II   Sam Aug 02, 2008 2:26 am

mersi ca te-ai gandit la noi si l-ai instruit pe fratele tau sa intre si sa ne dea vestea, esti o draguta , apreciez foarte mult asta I love you 44 97

graviduta noastra
graviduta noastra

MesajSubiect: Re: bebe II   Sam Aug 02, 2008 5:56 pm

Dragele noastre nasici, ati devenit in acest scurt timp foarte importante pentru mine, "m-ati ascultata, mi-ati dat sfaturi si m-ati incurajat " fara sa ne cunoastem in realitate. M-am atasat foarte mult de voi, chiar daca acuma intru mai rar stiu ca ma intelegeti si vreau sa mai stiti ca mi-e tare dor de voi. Dar recuperam dupa!!!!! Pe Petre nu prea l-am putut instrui ca in afara de jocuri nu foloseste calculatorul la nimic Laughing Laughing Laughing asa ca imi trebuioa ceva vreme sa il invat Surprised Fratele meu e la facultatete de informatica, asa ca ..... intelegeti voi.
Cristina cred ca ai mare dreptate spunand ca Ana e cea mai curioasa si emotionata dintre toate Laughing Am cumparat cos pentru masina pentru puiul mic si Ana se leagana in el toata ziua si mi-a spus "lata-ma pana nu ine Dadidutu" Laughing Laughing Laughing M-a ajutat sa sortez hainele de nou nascuti pentru bebe si sa le bagam la spalat si sa le intindem, cateva care erau mai spalacite le-a primit pentru papusi si ursuleti drept rasplata pentru ajutor. Sper ca procedez bine cu pregatitul ei pentru fratior, am deja emotii cum va fii cu doi. Mi-e tare teama sa nu o neglijez pe printesa, si asa imi pare tare tare rau ca nu ma mai pot juca cu ea asa mult din cauza burticii si a greutatii, si bineinteles din cauza calduriiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Crying or Very sad not 62 62 62 Acuma simt ca as vrea o vant furtuna Laughing
Va pup cu mult mult drag si sa ne auzim de bine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: bebe II   Sam Aug 02, 2008 7:00 pm

ma bucur ca Ana te ajuta si participa foarte mult la venirea fratiorului, zic ca e foarte important sa o implici in toate evenimentele importante si mai putin importante in cresterea lui david, chiar si cand ii vei schimba pampersul de exemplu Ana as fie responsabila sa aduca scutecelul si crema . Poate la un moment dat chiar si cu toata atentia din lume Ana va simti un pic de gelozie din cauza fratiorului care va capta toata atentia vizitatorilor, celor apropiati , dar este o faza prin care trece orice copil, spun asta din propria experienta ( si eu am avut o scurta perioada de gelozie cand a venit fratiorul meu pe lume, dar a trecut repede cu multa atentie din partea parintilor)
Ai grija de tine si de cei doi ingerasi si intelegem ca nu mai poti intra atat de des , dar vom astepta cu multa nerabdare venirea primului finut pe forum. 44 67 97

bebbelus
bebbelus

MesajSubiect: Re: bebe II   Dum Aug 03, 2008 12:43 am

suntem alaturi de tine si asteptam vesti bune I love you 97
Sus In jos
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra

MesajSubiect: Re: bebe II   Lun Aug 11, 2008 12:10 am

Buna nasicile noastre dragi!!!!
Joia trecuta am fost la control, mi-a facut medicul eco si a spus ca totul e ok, Davidutul creste are cam 3.800 grame si nasterea va fii prin cezariana. Miercuri ma duc de dimineata sa ma puna pe masa la un ultim control inainte de operatie si sa stabilim data nasterii. am niste emotii ............. si simt ca jurnalul acesta in curand se va incheia, tot ceea ce sper este sa fie cu bun sfarsit. Asa rau ma apasa deja jos Davidulul ca nici nu stiu daca miercuri o sa mai vin eu acasa de la matern sau ma interneaza direct. In picioare nu prea mami pot sta, dar rau e ca nici in fund nu pot sta mult timp ca il cam simt. In orice caz suntem pe ultima suta de metrii si am adica avem cu totii niste emotii de nedescris.
Va tin la curent cu tot ceea ce se intampla, va multumesc ca ati fost si sunteti alaturi de noi!!!!!!!!!!!!!
Va pupam cu drag!!!!!!!!!!!!!!! 44 44 44 97 97 97
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus

MesajSubiect: Re: bebe II   Lun Aug 11, 2008 1:15 am

va pupam si tinem pumnii. si eu am emotii pentru tine I love you I love you I love you 97
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: bebe II   Lun Aug 11, 2008 6:51 am

in curand david va veni acasa, asteptam cu nerabdare venirea lui 71 3 . Intradevar vei inchei un jurnal de graviduta gravida dar incepi altul nou de mamicuta a doua oara 60 ptr ca trebuie sa fim alaturi de voi in continuare. 67. Multi pupici si asteptam cat mai carand despre voi I love you

MesajSubiect: Re: bebe II   

Sus In jos

bebe II
Sus 
Pagina 8 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Vreau un bebe :: Jurnal pentru ingerasii nostri :: jurnalul gravidutei - cristinarat-
Mergi direct la: