Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Tatici iresponsabili

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
roxana23
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 33
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Tatici iresponsabili   Mier Mar 19, 2008 12:17 am

Fetelor unii barbati fug de responsabilitati si lasa totul pe umerii femeilor , altii sunt foarte lasi si nu vor sa isi asume responsabilitatile , altii sunt foarte orgoliosi si nu vor sa recunoasca ca sunt vinovati . Oare exista barbatul perfect .De ce trebuie sa suferim atat din cauza lor ?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Tatici iresponsabili   Vin Mar 21, 2008 2:52 pm

In zilele noastre , majoritatea barbatilor se implica si isi asuma destul de multe responsabilitati .
Eu sunt de parere ca pana in momentul casatoriei , ai timp sa vezi ce fel de om este . Noi am stat 5 ani impreuna inainte de nunta ; un om nu se poate preface atat de mult . Ce-i drept , se poate schimba .
Daca l-ai cunoscut si l-ai acceptat asa cum este , iti porti crucea pana la capat . Sau , daca lucrurile merg intr-adevar rau , exista intotdeauna varianta divortului .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 40
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Tatici iresponsabili   Sam Mar 22, 2008 9:36 am

Sunt barbati si barbati care se implica sau care pur si simplu nu le pasa, descoperim lucruri noi la cel de langa noi pe care nu credeam ca le vom vedea, cunosc persoane care se cunosteau de ani de zile si dupa casatorie ceva s-a schimbat si in final au divortat.

moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Tatici iresponsabili   Sam Mar 22, 2008 10:27 am

Adevarul este ca pt unii casatoria inseamna sfarsitul romantismului si inceputul sclaviei pt femeie . Le da un sentiment de stapani , de proprietari .

Sus In jos
nikosicris
bebeluss
bebeluss

Numarul mesajelor : 65
Varsta : 37
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Tatici iresponsabili   Joi Apr 03, 2008 12:46 pm

Eu nu am fost casatorita cu tatal copilului si sincer imi pare bine ca nu am facut acest pas.L-am iubit si mi-am dorit un bb cu el,dar din pacte m-a dezamagit si nu era un tata bun.Nu ma asteptam.Avem un baietel frumos si reusit ,dar el nu este facut pt a fi tata.Am decis sa ma despart de el pt binele copilului si al meu,apucase o cale gresita si m-am gandit ca nu este bine ca bb sa creasca in mediul acesta,bautura.Era gelos pe bb ca-i acordam atentia care trebuia,era egoist si am zis ca nu este normal. Acum sunt intr-o relatie de 2 luni .M-a acceptat cu tot cu bb si pot spune ca sunt fericita.m-a ajutat sa trec peste tot ce am trait si mi-a readus zambetul pe buze.Este un om nemaipomenit si desi Cristi nu este copilul lui tine la el si mi-a aratat ca bb trebuie sa fie inaintea noastra asa cum trebuia sa gandeasca propriul lui tata.FIecare mama isi doreste pt puiul ei ce este mai bun si asta facem si incercam.
Sus In jos
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 40
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Tatici iresponsabili   Joi Apr 03, 2008 7:41 pm

Ma bucur mult pentru tine Niko , nu e usor sa cresti un copil singura, felicitari ca ai avut curajul sa rupi o relatie care se vedea ca va merge pe un drum gresit si ca nu te-ai descurajat. Sa va dea D-zeu multa fericire si dragoste sa ramaneti impreuna ptr totdeauna , toti trei , pare un barbat de milioane, felicitari.

MesajSubiect: Re: Tatici iresponsabili   

Sus In jos

Tatici iresponsabili
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Tatici pe forum :: Rolul tatalui-
Mergi direct la: