Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Calatoriile cu bb

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Calatoriile cu bb   Lun Apr 07, 2008 12:33 pm

Cand mergem cu bb la drumuri lungi , cum procedam ? Daca ai masina personala e foarte usor , pt ca bb e obisnuit de mic sa stea in scaunul special pt masina . Ce facem insa daca nu e invatat sa calatoreasca asa ?
Noi am facut vara trecuta trei calatorii la distanta : de doua ori la Piatra Neamt si o data la mare . Am mers cu trenul si l-am putut tine pe bb in carut ; fiind mai micut a si dormit destul de mult , asa ca nu au fost probleme .
In weekend-ul care s-a incheiat am mers din nou la Piatra Neamt , de data asta cu sora mea cu masina . Am facut 7 ore , din care 2 prin Bucurestiul super blocat din cauza summit-ului , deci a fost o calatorie destul de lunga . Am o nepotica de 3 ani , care este obisnuita in scaunul pt masina . Am montat un scaun si pt Alexandru , dar nu a vrut deloc sa stea No .
Pana la urma am scos scaunul si l-am tinut in brate . A fost destul de bine pt el , dar foarte solicitant pt mine . In afara de asta si Maya a venit cu pretentia ca nu mai vrea sa fie legata . Nervii nostri de parinti au fost greu pusi la incercare , dar am trecut cu bine peste tot . 118
Aici suntem in telegondola , care sunt sigura ca va face din orasul meu natal o atractie turistica si mai mare decat pana acum :

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
roxana23
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 33
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Re: Calatoriile cu bb   Mar Apr 08, 2008 3:22 am

eu cu ayan am calatatorit foarte mult , de pe la trei saptamani am inceput .Veneam lunar la soramea la bucuresti .pe atunci nu ne era greu pt ca ayan facea nani aproape tot drumul ,se mai trezea cand trebuia sa pape dar in rest atat .Doarmea foarte bine in carut.Dar acum Sad
nu poti sa mergi un km cu el .Daca mergem undeva luam banene , iaurt , biscuiti , cuburi , pufuleti ca sa aibe ay ce face sa nu se plictiseasca , ca daca se plictiseste ince sa deschida usa , geamul , sa vrea sa conduca el si tot asa .
fetelor cu avionul e greu cu ay .face doar ture . nu sta deloc jos si cand tre sa aterizam adoarme si el Smile
cum faceti cand calatoriti cu micii vostri teroristi? Surprised
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com

Calatoriile cu bb
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Copii 1-3 ani :: Probleme si solutii!!-
Mergi direct la: