Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

infidelitatea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
sorina
primii passi
primii passi

Numarul mesajelor : 226
Varsta : 31
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/04/2008

MesajSubiect: infidelitatea   Mar Apr 08, 2008 2:13 am

ce ziceti daca sotul v-ar fii infidel l-ati putea ierta?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
roxana23
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 33
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Mar Apr 08, 2008 3:13 am

Pe moment as zice ca nu , nu as pute sa il iert , dar cand te esti in situatia ai anu cred ca mai gandesti la fel .Cateodata renunti usor , si accepti foarte repede ce sa intmplat !!!!
Dar sincera sa fiu daca cineva inseala inseamna ca persoana de langa el nu il mai atrage si degeaba te impaci pentru ca eu cred ca o va face si a doua oara .Unii barbati gresesc foarte mult si noi femeile iertam foarte repede si tot noi suferim pana la urma Sad
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
Giulyana
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 41
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/04/2008

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Mar Apr 08, 2008 10:10 am

l-as ierta pt ca il iubesc ca pe lumina ochiilor mei dar nu as putea uita ! Sad
Sus In jos
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 40
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Mar Apr 08, 2008 10:49 am

nu cred ca l-as putea ierta sau uita, chiar daca nu-mi pot concepe viata fara el......tocmai ca-l iubesc prea mult mi-ar fi f greu sa-l iert, m-as simti tradata , ranita de persoana care ptr mine este lumea toata, cum m-as mai putea uita in ochii lui si sa-i spun "Te iubesc" cand stiu ca a fost cu alta?

graviduta noastra
graviduta noastra

Numarul mesajelor : 918
Varsta : 37
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Mar Apr 08, 2008 10:57 am

nu stiu daca l-as putea ierta sau nu, dar totusi daca as face-o ..... tot nu as putea uita ce s-a intamplat. si din moment ce nu pot uita si imi este prezent in cap, cred ca la fiecare discutie ar iesi un circ si nu cred ca ar merita coontinuat asa relatia ( pe langa ca nici eu nu imi pot inchipui viata fara el)
Si m-am mai gandit la ochestie, daca l-a facut o data si a vazut ca a mers, ca l-am iertat o va face si a doua oara si atunci chiar ca nu mai are rost. Asta e parerea mea, si treaba atsa am discutat-o de cand imi facea inca curte si era de aceeasi parere cu mine, nici el nu m-ar putea uita, daca as fii in aceasta situatie.
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Mar Apr 08, 2008 7:32 pm

sunt deacord cu tine cristina, nimic nu ar mai fi la fel sar ajunge probabil la certuri zilnice si nu cred ca merita sa ne distrugem vietile asa, sper sa nu fiu niciodata pusa in situatia asta

primii passi
primii passi

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Mier Apr 09, 2008 12:15 am

eu nu cred ca l-as putea ierta pentru asa ceva desi il iubesc foarte mult.ma gandesc ca poate asa sppun acum dar daca as fii in aceea situatie nu stiu ce as face poate l-as ierta,doar pentru faptul ca avem un copil micut ,dar nu as uita si cred ca i-as amintii mereu.
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Mier Apr 09, 2008 12:36 am

Chiar daca avem un copil impreuna si are nevoie de tatal lui , nu cred ca asta ar trebui sa fie motivul ptr a sta impreuna daca mi-a fost infidel , am dreptul la fericire , nu condamnata la o viata plina de lacrimi si nesiguranta. Nu cred in ideea ca s-a intamplat odata si nu o sa mai faca, cum spune si Cristina daca a calcat odata stramb oricand se mai poate intampla daca va da peste o alta ispita . Atunci ce urmeaza il parasesti dupa ce ti-ai mai pierdut inca cativa ani langa el incercand sa mearga casnicia?????

primii passi
primii passi

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Mier Apr 09, 2008 8:49 am

laly,
pai nici eu nu cred in ideea ca s-a intamplat odata si nu o sa mai faca,dar oricine merita inca o sansa.
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Joi Apr 10, 2008 4:04 am

sorina a scris:
laly,
pai nici eu nu cred in ideea ca s-a intamplat odata si nu o sa mai faca,dar oricine merita inca o sansa.

crezi ca lucrurile mai pot fi ca inainte, crezi ca mai poti avea incredere in el? da , ii mai dai o sansa , dar probabil in sufletul tau tot timpul vei avea acea nesiguranta, unde o fi, ce face? cu cine este? Daca ai fi tu cea care insala , crezi ca ti-ar mai da vreo sansa???? Poate sunt eu prea dura pe tema asta dar nu as putea sta langa sotul meu cu frica in san ca poate va veni iarasi o zi cand "va intoarce capul dupa alta"

primii passi
primii passi

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Joi Apr 10, 2008 9:39 am

sa stii ca ai mare dreptate in tot ce spui Very Happy
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Joi Apr 24, 2008 10:46 pm

Eu una nu l-as putea ierta ( de uitare nici nu mai pomenesc Evil or Very Mad ) . Nu cred ca as putea sa mai respir acelasi aer ca el . Stiu ca toti meritam o a doua sansa , dar nu cred ca as putea aplica asta in realitate ( de fapt nici in teorie nu mi-e usor ) . A avut zeci de femei pana sa ne cunoastem , deci si-a facut "palmaresul" .
Probabil ca nu-l iubesc atat de mult incat sa trec peste asa ceva 46 .
Cumnata mea l-a iertat pe fratele meu , dar va spun sincer ca nu o inteleg . Eu ii faceam sacosica si il trimiteam la ma-sa , dar ea a ales sa lupte pt familie . Si a fost o chestie nasoala , cu certuri , cu mers la amanta acasa ... Intr-un fel o admir , dar e peste puterea mea de intelegere .

Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Vin Apr 25, 2008 3:46 am

janet a scris:
Probabil ca nu-l iubesc atat de mult incat sa trec peste asa ceva 46 .
nu cred ca poate spune cineva ca nu mi-as iubi sotul suficient ptr ca nu-l l-as ierta, tocmai ca-l iubesc enorm mi-ar fi greu sa trec peste tradare

bebbelus
bebbelus

Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 34
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: infidelitatea   Dum Aug 03, 2008 12:36 am

realitatea este ca pana nu treci prin asa ceva nu stii de ce esti capabil si sincer eu nu sunt curioasa sa aflu. Surprised cred ca barbatii is gata de insurat dupa ce isi fac ei numarul. trebuie sa se hraneasca ei cu multe femei,sa faca cuceriri,sa impresioneze,etc,pot sa inteleg toate astea pana la starea civila,mai departe nu Evil or Very Mad . indiferent ca vorbim de casatorie sau de familie,diferenta este doar cu act cu care eventual ii mostenesti averea Laughing nimic mai mult. si din pacate multi barbati isi iau aceasta responsabilitate fara sa realizeze ca este pentru totdeauna. nu stiu la ce se3 pot gandi barbatii care isi bat joc in felul asta de o familie not No .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: infidelitatea   

Sus In jos

infidelitatea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Despre noi femeile :: Intre noi femeile :: Hai sa vorbim si despre sex-
Mergi direct la: