Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Ii citesti puiutului?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 40
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Ii citesti puiutului?   Mar Apr 22, 2008 8:24 pm

Ii citesti sau canti puiutului inainte de culcare? Alex are doi anisori si inca nu vorbeste mare lucru iar dr mi-a recomandat sa-i citesc cat mai mult, sa vb toata ziua cu el. Acum la noi cred ca este si o perioada de confuzie ptr el pentru ca aude doua limbi in casa, engleza si romana , asa ca vom incerca sa-l invatam prima data doar o limba .

graviduta noastra
graviduta noastra

Numarul mesajelor : 918
Varsta : 37
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: Ii citesti puiutului?   Mar Apr 22, 2008 8:30 pm

Lui Ana ii povestesc asa din cap sau citesc prima data eu povestea si ii spu mai pe scurt ca nu are rabdare. Si apropo cu doua limbi, si parerea mea e sa isi deie drumul pe o limba si dupa aceea si in a doua. La noi Ana aude toata ziua 2 limbi, pe ungureste si pe romaneste, dar si-a dat drumul doar pe romaneste. Insa intelege tot si in ungureste. Si despre cantat..... cred ca si-a dat seama sarmana copila ca mami nu are voce de fel si imi spune mereu : "taci" nu o pot intelege Laughing In schimb asculta multa muzica de pe cd-uri. Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
sorina
primii passi
primii passi

Numarul mesajelor : 226
Varsta : 31
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/04/2008

MesajSubiect: Re: Ii citesti puiutului?   Mar Apr 22, 2008 8:54 pm

cand era mai micut ii cantam foarte mult acum cand ma aude isi pune un degetel la gurita si imi spune "sssssssssssss",iar de citit ii citesc dar nu prea are rabdare sta cam 10 min si dupa aia se duce de langa mine
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Ii citesti puiutului?   Joi Apr 24, 2008 12:54 pm

Nu-i citesc pt ca nu are rabdare ; e si prea mic . In schimb frunzarim reviste si "povestim" pozele Laughing . De cantat ii cant , chiar daca nu am voce ; probabil nici el nu are ureche muzicala Laughing Laughing Laughing . Ii place sa-i cant I love you .

Sus In jos
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 40
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Ii citesti puiutului?   Joi Apr 24, 2008 7:09 pm

nici alex nu prea are rabdare sa stea sa-i citesc tot timpul imi da paginile mai repede decat pot eu citii Laughing asa ca ne limitam doar sa-i explic pozele deocamdata, de cantat ii mai cand si ii place, asta nu inseamna ca am o voce de privighetoare Shocked Cool

bebbelus
bebbelus

Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 34
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: Ii citesti puiutului?   Sam Aug 23, 2008 12:46 am

i-am cantat tare mult si ii mai cant dar de citit nu pot sa ii citesc pentru ca imi ia cartea din mana ,de povestit nu pot sa ii povestesc pt ca nu are rabdare 118 asa ca am pus carticica cu povesti in dulap,deocamdata
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ii citesti puiutului?   

Sus In jos

Ii citesti puiutului?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Vreau un bebe :: Jurnal pentru ingerasii nostri-
Mergi direct la: