Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Sa slabim inteligent

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 40
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Sa slabim inteligent   Sam Ian 26, 2008 3:43 am

La cat timp dupa ce ati nascut ati inceput sa slabiti? Deabia acum pot spune dupa aproape 2 ani ca incep sa revin la formele de dinaintea sarcinii, recunosc ca nu am avut prea multa bataie de cap pentru ca nu am pus prea mult pe mine, dar mi-e greu sa aleg o dieta potrivita. Sunt un pic cam comoda ptr ca stiu ca cea mai buna solutie ar fi miscarea, sa merg la sala, dar cu Alex dupa mine nu prea am cum sa fac asta.

moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Sa slabim inteligent   Mar Feb 05, 2008 12:13 am

Socul cel mare a fost exact dupa ce am nascut : dupa vreo 2 ore mi-am vazut oul piciorului :affraid: ; nu se mai vedea de peste o luna .
In primele 2 sapt am dat jos fara niciun efort cam 12 kile . Intre timp am mai slabit 4 , dar tot fara dieta . Acum am 64 de kg si vreau sa mai slabesc vreo 6 , dar nu am chef de diete ; nici nu mananc prea mult , dar ma apuca seara o foameeeeeee .
Va trebui sa fac miscare si sa nu mai mananc seara .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Sa slabim inteligent   Mar Feb 12, 2008 8:33 pm

Nu am tinut niciodata o dieta speciala pentru a slabi , dar cel mai mult am dat jos din kilograme cand taticului meu i se pusese pata pe iaurt de casa, si saptamanal ne facea iaurt, era tare bun Wink , atunci am slabit destul de mult, asa ca fetelor iaurt cat mai mult , dar nu dulce cu fructe ca atunci nu faceti nimic. Binenteles ca nu am mancat doar iaurt , mancam ca si pana atunci. O regula de care m-am tinut mai tot timpul " sa nu te ridici niciodata de la masa cu burta plina" daca portia ta era destul de mare fao pe jumatate dar mananca ca si pana atunci nu renunta la nici un aliment , toate isi au rostul lor , doar ciocolata si dulciurile pot fi eliminate sau cel putin fff mult reduse si cu painea mare grija, mai bine prajita ca e mai sanatoasa.

administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 33
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Re: Sa slabim inteligent   Mier Mar 19, 2008 12:53 am

Fetelor ce ziceti de chirurgia plastica?Face minuni .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Sa slabim inteligent   Mier Mar 19, 2008 7:05 am

atata timp cat e facuta cu un bun simt al masurii si nu se intrece masura eu sunt deacord cu ea, nu cred ca e gresit sa faci anumite retusuri daca consideri ca viata ta se poate inbunatati asa, daca nivelul de intredere creste . Sincer si as face 2 modificari, dar cum partea financiara ma tine legata doar visesz la asta. Embarassed

MesajSubiect: Re: Sa slabim inteligent   

Sus In jos

Sa slabim inteligent
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Despre noi femeile :: Intre noi femeile :: Cum sa fim frumoase-
Mergi direct la: