Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
roxana23
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 33
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Sam Iun 28, 2008 12:39 pm

noi am vrea sa mergem cateva zile cu ayan la mare , vom merge si la munte !!!abia asteptam cred ca luna viitoare .voi ce planuri v-ati facut?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
chry1
bebelus2
bebelus2

Numarul mesajelor : 1440
Varsta : 40
Data de inscriere : 06/04/2008

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Sam Iun 28, 2008 1:40 pm

Noi mergem in Grecia la mare,din 30 august o saptamana,si imi e asa de teama,nu stiu cum v-a fii cu Eliza pe masina,sper sa fie cuminte.
22
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
roxana23
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Mier Iul 02, 2008 12:18 am

Cum va pregatiti pentru vacanta si ce produse de protectie solara folositi voi pentru bebelusii vostri?Eu am trecut prin magazine si m-am gandit sa ii cumpar un spray cu protectie 40 de la vichy sau este o crema de la avene .Plus ca am cumparat apa termala de la avene cred ca este necesara nu doar la mare ci si acasa pe caldura asta pentru copii.O sa cumparam palariuta , colacel de salvare , lopatele .Cred ca Ayan va fi foarte incantat el este inebunit dupa apa , v-am mai povestit eu cand aude cuv baie se si pregateste Smile
cad despre mancare vom prefera sa mancam multe fructe si micul dejun copios .Si putina carnita la cina .Nu prea am eu incredere in restaurante , mai ales cele de pe litoral de la noi. Surprised
va pup
si vacanta placuta
Sus In jos
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Mier Iul 02, 2008 7:08 am

daca reusim sa venim in tara in august probabil vom da o tura prin mai multe orase pe la prieteni pe la nasi, am vrea sa mergem si la mare o sa avem si nunta fratiorul meu .....dar deocamdata nu stim sigur ce va fi, daca vom ramane aici probabil vom pleca la Wisconsin Dell un parc de distractii cu apa, topogane de tot felul ceva in genul celui de la Constanta sau Costinesti nu mai stiu unde este exact, dar oricum la un nivel mult mai mare si mai frumos. Dar sa speram ca vom ajunge totusi in romania( cred ca v-am inebunit de cate ori v-am spus Very Happy )
Cu produse de protejat impotriva soarelui avem creme ptr bebei cu protectie solara de 60, sepcuta binenteles, nu iesim fara ea nicaieri.

bebelus2
bebelus2

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Mier Iul 02, 2008 8:22 am

Nici nu vreau sa ma gandesc cate lucruri trebuie sa car cu mine,trebuie sa-mi fac o lista inainte cu o luna sa nu uit cumva ceva.
Laughing Laughing Very Happy Very Happy
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Mier Iul 02, 2008 7:24 pm

chry1 a scris:
Nici nu vreau sa ma gandesc cate lucruri trebuie sa car cu mine,trebuie sa-mi fac o lista inainte cu o luna sa nu uit cumva ceva.
Laughing Laughing Very Happy Very Happy

Dar stii ca cat de bine facem lista si cat de atente am fi tot uitam ceva acasa Laughing
Sus In jos
chry1
bebelus2
bebelus2

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Mier Iul 02, 2008 7:36 pm

Asta am patit-o de fiecare data cand am plecat undeva. Very Happy
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Joi Iul 24, 2008 7:31 pm

Noi astazi ne pregatim sa plecam la mare , Facem listute si valizute Smile Smile sper sa nu uitam nimic .Din cate am scris eu pe lista cred ca imi trebuie valize , desi mergem doar pentru 3 zile Smile Sper sa prindem soare
Pe langa asta tre sa fug sa imi cumpar si mie un nou costum de baie , pentru ca cel vechi nu imi mai place si pana acum nu mi-a trecut prin cap sa imi iau altul.Creme am cumparat 50 sp pentru ayan de la garnier si 30 pt mine de la loreal .O sa mai luam jucarioare , galetuse , lopatele ,roaba noastra preferata sa avem sa ne jucam si nu in lutimil rand camera foto si video
Sper sa nu uit ceva , daca uit va anunt si imi trimeti voi Laughing
Hai sa fie soareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Joi Iul 24, 2008 8:13 pm

sa aveti timp frumos si soare vacanta , sa ne aduci poze multe de la mare 29 . Noi deocamdata doar visam la mare 48 , speram sa fugim si noi masina vreo cateva zile la mare cand ajungem in tara

bebbelus
bebbelus

Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 34
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Joi Iul 24, 2008 9:24 pm

Roxana draga distractie placuta ,nu uita sa iei cu tine ceva pt febra si ceva contra intepaturilor pt Ayan I love you 97
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Joi Iul 24, 2008 10:02 pm

Mersi mult , la asta chir nu ma gandisem , la nurofen da , dar la insecte nu.Asa ca am sa iau si ceva impotriva insectelor si aparat pentru tantari , dar oricum o sa stam intr-un hotel ma scumpicel si ma astept sa fie curat si sa aiba conditii cat de cat.Am fost si ne-am cumparat costume de baie.I-am luat si lui ayan o pereche de slipi foarte frumosi , colorati , e un scump
va pup
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus

Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 34
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Vin Iul 25, 2008 1:49 am

nici eu nu mam gandit la insecte cand am venit aici desi sunt tare multe No Embarassed . noroc ca mi-o adus ceva cumnatamea si culmea am avut nevoie la cateva zile dupa ce am ajuns. not ceva bun pt tot felul de alergii si pt intepaturi de insecte ciudate
Sus In jos
chry1
bebelus2
bebelus2

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Vin Iul 25, 2008 7:06 am

Wow Roxana distractie faina,sa aveti vreme "beton",si asteptam poze si filmulete cu voi.
Sus In jos
emidiaconu
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 233
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 04/02/2008

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Vin Iul 25, 2008 11:18 am

distractie placuta si soareeeeeeee mult...
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Lun Iul 28, 2008 10:55 pm

Fetelor am revenit , a fost foarte frumos , Ayan sa bucurat foarte mult , a fost prima data pentru el .Era inebunit sa se bage in apa .Sa jucat in nisip , a stat la soare nici mancare nu ii mai trebuia .Dar nu a mers totul perfect deoarece am uitat acasa aparatul foto Sad si camera video nu a vrut sa functioneze deloc Sad insa am gasit solutii si am filmat si am facut poze cu telefoanele , speram sa se vada bine , am sa vi le postez sa le vedeti
Ayan este foarte pretentios , spun asta deoarece nu ii place sa fie murdar si cand era vorba sa mearga spunea ca el nu merge ca nu are papuci si se mrdareste , statea pe prosop sau pe colac nu direct pe nisip , pentru ca e murdar Smile era as de comic trebuia sa stau tot timpul cu papucii in picioare ca daca plecam fara papuci el tipa cat il tinea gura
Am fost si in parculetul de distractii , ne-am tras in masinute si in avioane de nu am vrut sa mai plecam Laughing ne-am plimbat cu caleasca cu cai
va pupam si distractie placuta celor care trebuie sa plece in vacanta
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Mar Iul 29, 2008 1:47 am

bine ati revenit roxana , asteptam sa ne dai mai multe detalii

bebelus2
bebelus2

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Mar Iul 29, 2008 12:13 pm

Ma bucur Roxana ca v-ati distrat si a-ti prins timp frumos,asteptam poze.
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Mar Iul 29, 2008 1:00 pm

Ma bucur ca v-ati distrat . Noi o sa mergem un weekend la munte ( 9-10 august ) si vrem sa ajungem si la mare , macar pt cateva zile .

Sper haios Ay ; al meu sta mozolit fara nicio apasare Laughing . Doar daca e prea murdar pe maini , se sterge de haine Shocked .

Sus In jos
roxana23
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Dum Aug 24, 2008 11:47 pm

V-am adus poze sper sa va placa

Sus In jos
roxana23
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Vin Sept 19, 2008 3:22 pm

Asteptam sa vedeem cum v-ati petrecut vacanta
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   Vin Oct 17, 2008 7:57 am

dupa cum stiti deja toate noi am fost in romania ptr o luna jumatate , din nefericire nu a fost asa cum ne-am fi dorit dar am avut parte si de momente frumoase

cele mai frumoase momente 67

o scurta perioada de relaxare

eu si mami meu

si binenteles nunta fratelui meu

MesajSubiect: Re: Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?   

Sus In jos

Unde va petreceti vacanta de vara cu piticii?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: totul despre familie si bebe :: Mamici si tatici incepatori.Probleme si solutii-
Mergi direct la: