Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Cum protejezi pielea micutului sensibil?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 12/01/2008

MesajSubiect: Cum protejezi pielea micutului sensibil?   Joi Iul 03, 2008 3:13 pm

Copilul tău nu mai este un bebeluș. A crescut și a devenit puști. Pe măsură ce crește, îi vei schimba hăinuțele cu unele din ce în ce mai mari, mult mai repede decât ai crezut vreodată că este posibil. Pielea bebelușului tău poate fi sensibilă la substanțele chimice care există în hainele noi, sau la săpunul și detergentul care rămân pe haine după spălare. Pentru a-i proteja pielea sensibilă, spală toate hainele și rufele noi înainte ca acestea să fie folosite. S-ar putea să-ți dorești să folosești un detergent slab și să pui rufele la clătit de două ori.

PENTRU INFORMAREA TA:
Unii copii sensibili din fire par deseori deranjați de etichetele de pe haine, de centurile elastice, de jeanșii aspri, de nasturii de la cămăși și așa mai departe. Nu te lupta cu cel mic încercând să-l obligi să poarte toate aceste obiecte - cu siguranță vei pierde. Găsește-i haine în care să se simtă comod, chiar dacă acest lucru presupune să cumperi același tip de îmbrăcăminte. Trebuie să afli ce anume îl deranjează pentru a evita să-i mai cumperi articolele respective.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://bebe.forumulmeu.ro
roxana23
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 33
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Re: Cum protejezi pielea micutului sensibil?   Lun Iul 28, 2008 10:47 pm

Ayan nu suporta etichetele de la hainute asa ca cum le cumparam trebuie sa le si taiem , apoi nu suportam sa avem manutele murdare asa ca sa evit aceasta problema am mai tot timpul cu mine lotiune cu sesinfectant de la mustela si il sterg imediat
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
cristina strete
bebbelus
bebbelus

Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 34
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: Cum protejezi pielea micutului sensibil?   Mar Iul 29, 2008 2:58 am

la noi ii mai dificil. noi avem o dermatita atopica a fetei si trebuie sa ne ferim de hainite sintetice,nu avem voie sa schimbat detergentul si multe multe altele. am folosit creme de zi ,de noapte, not No . acum am luat o pauza din tratament,pt ca profitam de apa de ocean. sa vedem ce va fi cand aj. acasa si vine frigul Rolling Eyes
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 40
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Cum protejezi pielea micutului sensibil?   Mar Iul 29, 2008 6:48 am

noi din fericire nu avem alergi, dar nici lui Alex nu-i place sa aiba manutele murdare asa ca am in geanta intotdeauna sticluta cu crema dezinfectanta si o folosim foarte des cand iesim in oras si nu avem la dispozitie apa si sapunul

MesajSubiect: Re: Cum protejezi pielea micutului sensibil?   

Sus In jos

Cum protejezi pielea micutului sensibil?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Copii 1-3 ani :: Probleme si solutii!!-
Mergi direct la: