Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Care a fost primul cuvant al lui BB ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Sam Ian 26, 2008 11:38 pm

Alexandru a zis pt prima data tata . Am fost un pic suparata ; ma bucuram ca vorbeste si el ceva , dar mi-ar fi placut sa zica mama . A zis dupa ceva vreme si mama ; chestia e ca acum nu mai zice deloc tata :lol: :lol: .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 40
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Dum Ian 27, 2008 12:28 am

primul cuvant al lui Alex al meu a fost mama la 4 luni, pare incredibil dar asa este, cu siguranta i-a iesit din intamplare nu ca a fost in mod voit dar a fost primul cuvant. Nu a mai vorbit pana pe la vreo 9 luni cand a spus tata, acum spune "mami" toata ziua dar tata nu mai vrea sa spuna deloc

bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 85
Varsta : 48
Localizare : Galati

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Dum Ian 27, 2008 1:55 am

Primul cuvant al Andreei a fost tata. Chiar si acum asta e cuvantul preferat,pe care il repeta toata ziua, desi a facut o pauza de vreo 2 luni in care nu a mai vrut sa-l spuna, nicicum.
Sus In jos
nikosicris
bebeluss
bebeluss

Numarul mesajelor : 65
Varsta : 37
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Dum Ian 27, 2008 2:55 am

Cristi al meu a spus mama,pe la 5 luni.Normal ,stiam ca a spus din greseala dar fericirea mea a fost imensa.
Sus In jos
dumitras flori
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 16
Localizare : simeria
Data de inscriere : 28/01/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Lun Ian 28, 2008 2:53 pm

A spus primul cuvant TATA, dar acum stie foarte multe cuvinte vb chiar foarte bine pt anisori lui
Sus In jos
alina_stancele
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 13
Varsta : 36
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 06/02/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Joi Feb 07, 2008 2:06 pm

Ali a zis mama pe la 5 luni, iar acum vorbeste tot. Este ca un mic papagal care repeta orice cuvant asa cum poate ea... E o vorbareata!
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Sam Feb 09, 2008 1:46 pm

Si Alexandru vorbeste intr-una , dar pe limba lui 👅 . Spune doar mama si ceva ce ar vrea sa fie nino-nino pt masini . In rest nu spune nimic clar . Dar se bucura , ne cearta , comenteaza cand il cert eu , totul in pasareasca lui :lol: :lol: .

Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Lun Feb 11, 2008 3:53 am

am avut o perioada cand spunea cum face pisica, trenu, masina, la un moment dat la el toate animalele faceau "miau" lol! , acum nu mai vrea sa spuna nimic, doar cand are chef face ca masina sau cand vede un tren la tv, dar de pisica a cam uitat. Acum am invatat dintr-o carticica tot felul de lucruri, eu il intreb unde este: papagalul, pisica, floarea, ratusca etc si el mi le arata cu manuta, de multe ori vine singurel cu carticica si mi-o pune in brate sa-l intreb, e tare incantat de ea.

administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 33
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Mar Feb 19, 2008 12:40 am

Ayan a spus prima data pe 16 mai 2007 tata. la 10 luni si mult mai tarziu mama.tin minte ca mamaie tot ii spunea mami , mami si el ii raspundea ta-ta-ta-ta :lol:
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
gabi_gino2005
moderator2
moderator2

Numarul mesajelor : 190
Localizare : Giurgiu
Data de inscriere : 24/03/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Mar Mar 25, 2008 10:28 pm

primul cuvanta al Alexiei a fost ''sus'' asta insemna ca vrea in brate, (pe la vreo 8 luni), apoi zicea ute=uite cand se vedea in oglida, apoi a zis tata, tataie, tasa=tasha catelusa cumnatei si de abia apoi mama, si acum a ramas doar cu tata, non stop il striga pe taso, iar mama zicea doar cand se loveste sau e suparata, in schim pe limba ei bolboroseste non stop
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Mar Mar 25, 2008 10:52 pm

Smechera Alexia Laughing Laughing .

Sus In jos
ad3la
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 11/02/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Joi Mar 27, 2008 12:35 am

Primul cuvant al lui Dominic a fost ta-ta pe la 5 luni jumate, si eu m-am asteptat sa zica mama dar eu stau cu el toata ziua. Abia pe la 11 luni a zis si mama, papa, atunci a inceputa sa zica mai multe.
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Joi Mar 27, 2008 2:10 am

la noi toata ziua alex striga doar mami , defapt pe toti ii boteaza mami, tataso e tare suparat ca nu spune "tata" si se tot chinuie cu el sa-l faca sa spuna dar nu vrea si pace, repeta el incet dar tare tot mami iasa Laughing

administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Sam Mar 29, 2008 12:29 am

lalyl ii cunosc sentimentul ca si eu tare ma chinuiam sa spuna ay mami si el tot ta-ta-ta spunea Smile
Sus In jos
zana_ale
bebeluS
bebeluS

Numarul mesajelor : 66
Varsta : 35
Data de inscriere : 07/04/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Mar Apr 08, 2008 10:21 pm

zana a spus la 4 luni emaaaaaa! nu stiu daca asta insemna ca ma cheama pe mine sau.... Surprised
Sus In jos
chry1
bebelus2
bebelus2

Numarul mesajelor : 1440
Data de inscriere : 06/04/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Joi Apr 10, 2008 10:41 am

Eu de la 2 luni ii spuneam mereu mama,mama,mama,sa o invat sa spuna mama,si surpriza: la 7 luni a spus tata.Asta e,si inca nu zice mama,asteptam. Rolling Eyes
Sus In jos
zana_ale
bebeluS
bebeluS

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Joi Apr 10, 2008 12:22 pm

chry1,inseamna ca urmatorul bebelus al vostru v-a fi baietel! Very Happy
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Joi Apr 10, 2008 6:53 pm

Acum a mai inceput si Alex sa-si dea drumul la grita, am mai adaugat cateva cuvinte, spune "na" cand vrea sa-mi dea ceva, "chi chi" la caca, pipi, papa, la apa ii spune tot " papa" Shocked , spune si tata dar doar cand il pui sa repete ca tot mami il striga pe Gabi Laughing, mai avem "no", by by, cuvinte care le-a prins de la altii.

bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 18
Localizare : botosani
Data de inscriere : 15/02/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Joi Apr 10, 2008 7:54 pm

si maria a spus tata pe la 6 luni apoi mama pe la 7 . dupa cara o perioada nu a mai zis nimic.
acuma il striga pe taicasu incontinu si mai zice ute, gata mama, pipi ,pa , papa si am=ham. acum asteptam sa mai http://i41.servimg.com/u/f41/12/21/73/12/24_ian10.jpgzica si alte cuvinte, ca ma doare gura cat vorbesc cu ea. [img][/img]
Sus In jos
sorina
primii passi
primii passi

Numarul mesajelor : 226
Varsta : 31
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/04/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Vin Apr 11, 2008 12:19 am

robo primul cuvant care la spus a fost tata cam pe la 6 luni si o vreme nici el nu a mai scos un cuvant .cam pe la 10 luni a spus mama .iar acum vb (pe limba lui)nu spune toate cuvintele clar dar merge nu il mai opresti.cand ma aude ca vb cu tatal lui si ridic putin tonul imi spune"taci" si dupa aia "tata" si merge si il pupa pe tatal lui Laughing Very Happy
Sus In jos
laly
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Vin Apr 11, 2008 12:59 am

Laughing Laughing

bebeluS
bebeluS

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Vin Apr 11, 2008 9:17 am

upsssssssssss
Sus In jos
patibuz
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 44
Varsta : 38
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 28/03/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Vin Apr 11, 2008 10:54 am

Patibuzu meu zice de zor bei, bei... In rest, nimic... ce m-as bucura si eu sa nimereasca mama o data, macar o data... Ii tot repet ma-ma... dar nimic! Pe limba lui acolo vb de te asurzeste, insa... Si de vreo doua zile a redescoperit tipatul.. ii place sa se auda... A mai avut o repriza de tipete acu vreo luna si l-a tinut vreo 3 zile... sa vedem cat dureaza acuma!! 75
Sus In jos
chry1
bebelus2
bebelus2

Numarul mesajelor : 1440
Data de inscriere : 06/04/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Vin Apr 11, 2008 11:32 am

Bravo bebici. 97
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Sam Apr 12, 2008 11:32 am

sorina a scris:
robo primul cuvant care la spus a fost tata cam pe la 6 luni si o vreme nici el nu a mai scos un cuvant .cam pe la 10 luni a spus mama .iar acum vb (pe limba lui)nu spune toate cuvintele clar dar merge nu il mai opresti.cand ma aude ca vb cu tatal lui si ridic putin tonul imi spune"taci" si dupa aia "tata" si merge si il pupa pe tatal lui Laughing Very Happy
scump baietel si ayan face la fel , nu poti sa ii spui nimic ca el pune repede taci !!! Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   

Sus In jos

Care a fost primul cuvant al lui BB ?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Copii 1-3 ani :: Primele cuvinte-
Mergi direct la: