Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Care a fost primul cuvant al lui BB ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
marina
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 8
Varsta : 33
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 22/04/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Mar Apr 22, 2008 11:29 pm

andreea la 5 luni stia sa zica mama.papa,apa,,,,,iar de la 7 luni a inceput sa vb ffff multe cuvinte.....iar acuma la 1 an si 9 luni...nu ii mai tace gurita.....canta vorbeste .....tot ce aude imita...imita orice animal.....dar asta este depinde de copil....astazi poate de ex. sa nu zica nimika si maine. de ex. vorbeste pana nu mai poate...si totul dintr-o data..pt ca ei sunt foarte precoci!!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
geaninaandries
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 31
Varsta : 40
Localizare : botosani
Data de inscriere : 28/04/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Lun Apr 28, 2008 8:56 pm

buna, fetita mea a spus mama la 4 luni jumate si tata in ziua in care a facut 7 luni, acum are 2 anisori si vorbeste atat de bine ca nici mie nu-mi vine sa cred.
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Lun Apr 28, 2008 8:59 pm

Bravo ! 39
Si eu vorbeam foarte bine la doi ani si chiar stiam poezii si cantecele , dar Alexandru nu ma mosteneste Laughing . Sper sa inceapa si el sa vorbeasca mai repede , ca de multe ori nu stiu ce vrea Crying or Very sad si nu ne prea intelegem .

Sus In jos
tama
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 34
Varsta : 43
Localizare : Teleolteanca in Arad
Data de inscriere : 24/04/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Vin Mai 02, 2008 10:58 pm

Bianca a spus la 4 luni mama. ea nici acum nu vb bine in comparatie cu Patricia care la 1,6 ani vorbea destul e bine iar la 2 ani spunea poezia "furnica", si stia multe cantecele
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus

Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 34
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Dum Iul 13, 2008 1:12 pm

Carla a spus la 5 luni jumate tata si abia la 10 luni mama .desi pe tati la vazut extrem de putin au o relatie tare stransa,se iubaresc tare mult I love you
Sus In jos
emidiaconu
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 233
Varsta : 40
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 04/02/2008

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   Lun Iul 14, 2008 11:34 am

bravo Carla..esti fata tati la fel ca Daria.... 46
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Care a fost primul cuvant al lui BB ?   

Sus In jos

Care a fost primul cuvant al lui BB ?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Copii 1-3 ani :: Primele cuvinte-
Mergi direct la: