Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Pana cand lapte formula?

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 41
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Pana cand lapte formula?   Mar Iun 10, 2008 7:31 pm

si alex era tot cu sticluta de lapte dar cand ne-am intalnit la un moment dat cu o fetita de varsta lui si a vazut-o ca a baut suc cu paiul a incercat si el si s-a invatat si incet l-am invatat si din canita, conteaza foarte mult cand il duc in comunitate de copii ca incearca sa-i imite pe ceilalti. Emi parca ziceai ca mai ai doi copilasi cati ani au? Stiu ca cineva mi-a spus ca nici prea mult calciu nu-i face bine copilului . Era o perioada cand Alex a baut foarte mult lapte pe parcursul zilei dar acum ii dau doar dimineata si seara si cate un iaurt pe zi.

Ultima editare efectuata de catre laly in Mier Iun 11, 2008 8:31 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://bebe.forumulmeu.ro
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra

Numarul mesajelor : 918
Varsta : 38
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

MesajSubiect: Re: Pana cand lapte formula?   Mar Iun 10, 2008 11:17 pm

Si Ana bea lapticul din sticluta si ceaiul, dar daca e in comunitate, cu copii nu cere "tutu" (sticluta) ca nici ceilalti nu beau din sticla. Bea fara problema din pahar sau cu paiul. eu nu i-am dat lapte formula lui Ana, dupa ce nu a mai supt am trecut direct pe lapte de la magazin si nu am avut nici o priblema cu ea, e ok si bine dezvoltata. Ana lapte bea numai seara la culcare , in rest in timpul zilei mananca iaurtel, branzica de 2-3 ori.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
emidiaconu
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 233
Varsta : 40
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 04/02/2008

MesajSubiect: Re: Pana cand lapte formula?   Mier Iun 11, 2008 10:55 am

doar laptele il bea din sticla in rest are canita ei din care bea..dar la somnic sticla..baietii sunt mari (11 si 9 ani)dar s-au lasat repede de sticla..sunt asa de diferiti la obiceiuri...3 de 3 feluri.. oo
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Pana cand lapte formula?   Mier Iun 11, 2008 12:17 pm

Si Alex ar bea lapte peste zi , dar nu-i dau . Oricum se aduna 600-700 de ml cu ce bea dimineata si seara . Eu stiu ca trebuie sa bea min 500 ml de lapte zilnic ; Maya ( nepotica mea ) a avut o perioada cand bea foarte mult lapte si luase binisor in greutate ( fara sa fie prea grasa ) asa ca pediatra a sfatuit-o pe sora mea sa-i dea lapte mai slab , 1,8% ca sa nu-i reduca din cantitate .

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pana cand lapte formula?   

Sus In jos

Pana cand lapte formula?
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Copii 1-3 ani :: Ce papam?-
Mergi direct la: