Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Cum va arata bb ?

In jos 
AutorMesaj
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Cum va arata bb ?   Mar Ian 29, 2008 11:20 am

Poate pare superficial , dar eu m-am gandit foarte mult la treaba asta . In afara de sanatate ( care a fost principala grija ) , ma tot intrebam cum voi reactiona daca bb va fi uratel :) .
Chiar am vorbit cu mama si i-am zis ca daca bb nu va fi frumos , eu tot o sa-l iubesc .Toti nepotii mei sunt tare dragalasi si ma simteam un pic in competitie :oops: . La inceput mama a crezut ca glumesc , dar cand a vazut ca vorbesc serios , a inceput sa ma incurajeze si sa-mi explice ca nu are cum sa nu iasa un bb frumos , avand in vedere cum arata parintii :lol: :lol: . Va dati seama ca nu prea am bagat-o in seama , pt ca se stie cum e cu mama cioara si cu puii ei .
Dupa ce am vazut prima ecografie , m-am linistit . Stiu ca pare aiurea , dar mi-am dat seama ca bb va fi frumos , dupa forma fetei , dupa osatura . Iar la ecografia 4D m-am linistit total .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
ankka
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 22
Varsta : 39
Data de inscriere : 27/01/2008

MesajSubiect: Re: Cum va arata bb ?   Mar Ian 29, 2008 11:31 pm

Si pe mine m-a preocupat gandul asta pe toata perioada sarcinii, dar cand l-am vazut prima oara m-am linistit. Avea trasaturi fine si frumos conturate si pe deasupra se nascuse si cu niste gene "imense". Era cel mai frumos copil dintre toti copii din maternitate. :lol:
Sus In jos
laurms
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 85
Varsta : 48
Localizare : Galati

MesajSubiect: Re: Cum va arata bb ?   Lun Feb 04, 2008 2:09 pm

si eu speram sa iasa un copil frumos, dar mai tare imi doream sa fie sanatos. Asta a fost cosmarul meu, mai ales ca eu aveam ceva probleme de sanatate si o varsta nu tocmai frageda. La 3 saptamani dupa ce am nascut am implinit 37 de ani. Din fericire e si frumoasa si multumim lui Dumnezeu si sanatoasa.
Sus In jos
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 41
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Cum va arata bb ?   Lun Feb 11, 2008 3:28 am

ma gandeam cum o sa arate dar nu cu teama ca nu va fi frumos, ci mai degraba cu curiozitate, cu cine va semana, va avea buzele mele, ochi mei , va fi inalt ca tatal lui, sau mititel ca mine lol! ? s-a dovedit sa fie cel mai perfect si frumos copilas pentru noi, este dragostea vietii mele, fara el nu mi-as putea concepe viata, cred ca as inebunii fara Alex sau daca ar pati ceva

bebeluss
bebeluss

Numarul mesajelor : 65
Varsta : 38
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Cum va arata bb ?   Dum Apr 06, 2008 1:32 am

Eu ma gandeam sa fie sanatos,normal eram tare curioasa sa vad cu cine seamana ,vroiam sa aiba decat ochii mei restul sa semene cu tatal lui.Acum ii multumesc lui Dumnezeu ca am un bb foarte sanatos si de frumos numai zic.Pt mamica lui este un bb superb :P:P:P
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cum va arata bb ?   

Sus In jos

Cum va arata bb ?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Vreau un bebe :: Despre sarcina-
Mergi direct la: