Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Cand l-ati incercat si cum ati procedat?

In jos 
AutorMesaj
roxana23
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 529
Varsta : 34
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

MesajSubiect: Cand l-ati incercat si cum ati procedat?   Mier Ian 30, 2008 6:54 pm

Nu exista o varsta anume la care se recomanda intarcarea. Cu cat cat il alaptati mai mult , cu atat va avea mai mult de castigat sanatatea dvs. si a bebelusului. Medicii pediatri recomanda mamelor sa isi alapteze copilul exclusiv la san pana la varsta de 6 luni , cand se poate incepe introducerea treptata a alimentelor solide
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.ingerasulmeu.com
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Cand l-ati incercat si cum ati procedat?   Dum Feb 03, 2008 8:23 pm

Eu l-am intarcat la 9 luni si jumatate , dar de la 4 luni am inceput sa-i dau suc de morcov , apoi de mar , iar de la 6 luni i-am dat si lapte praf , la masa de seara .
S-a intarcat aproape singur si nici eu nu am avut probleme mari pt ca nu prea mai era lapte .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Cand l-ati incercat si cum ati procedat?   Dum Feb 03, 2008 8:24 pm

Am uitat sa zic cum am procedat : pur si simplu nu l-am mai pus la san si el nu a protestat . Oricum sugea destul de putin , mai mult ca sa adoarma .

Sus In jos
laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 41
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

MesajSubiect: Re: Cand l-ati incercat si cum ati procedat?   Lun Feb 04, 2008 10:20 pm

pe la 6 luni am ramas de tot fara lapte asa ca vrand nevrand am trecut pe laptele formula , alex l-a aceptat pentru de la trei luni avea completare cu lapte praf asa ca era obijnuit cu gustul

bebelus
bebelus

Numarul mesajelor : 34
Varsta : 44
Localizare : Teleolteanca in Arad
Data de inscriere : 24/04/2008

MesajSubiect: Re: Cand l-ati incercat si cum ati procedat?   Vin Mai 02, 2008 10:42 pm

eu nu am intarcat-o inca, dar nu stiu cum voi proceda pt ca nu accepta niciun fel de lapte.
de 2 luni de cand ne-am mutat in arad, mai bea cete 20-30ml lapte zu-zu, dar nu mai mult. are vreo 3-4 luni de cand nu mai vrea nici iaurt Sad
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cand l-ati incercat si cum ati procedat?   

Sus In jos

Cand l-ati incercat si cum ati procedat?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Bebelusi 0-6 luni :: Alaptarea-
Mergi direct la: