Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

Pagina de startPagina de start  CalendarCalendar  AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  
Distribuiti | 

Unde si cu cine ati nascut?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
gabi_gino2005
moderator2
moderator2

Numarul mesajelor: 190
Varsta: 30
Localizare: Giurgiu
Data de inscriere: 24/03/2008

MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Sam Mai 03, 2008 8:38 am

eu am nascut la cfr 2 cu dna doctor florina mihalache, atunci am fost dezamagita de conditii putin de dr ca nu a venit deloc la vizita, dar acum realizez ca defapt eu am fost suparata ca am fost singura departe de familie, spitalul era in carantina si nu a avut nimeni voie la mine, eram la prima nastere sidupa un travaliu de 14 ore as fi avut nevoie de sot, de mama..........eu am si o frica teribila de dr si spitale Sad

laly
administrator
administrator

Numarul mesajelor: 1563
Varsta: 37
Localizare: South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere: 13/01/2008

MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Lun Mai 05, 2008 8:03 pm

Saracul meu sot a fost mai tot timpul pe langa usi pana am nascut, ii era tare frica pentru mine si Alex . M-a vizitat mai tot timpul, a intrat si unde nu avea voie Laughing doar ca sa fie aproape de noi

moderator1
moderator1

Numarul mesajelor: 2141
Varsta: 41
Localizare: Bucuresti
Data de inscriere: 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Lun Mai 05, 2008 9:00 pm

Eu l-am trimis acasa pe Bamse ; nu prea voia , dar i-am explicat ca am nevoie sa fie odihnit a doua zi si ca nu are rost sa stea langa mine ; o sa-l sun cand voi naste . Partea mai putin placuta a fost ca nu aveam bani la mine ( am plecat tare zapaciti de-acasa ) , asa ca dimineata pe la 5 am inceput sa-l sun disperata . Urma sa iasa din tura medicul anestezist si voiam sa-i dau o atentie , pt ca s-a purtat exemplar . Numai ca sotul meu dormea ca valiza in gara si nu a auzit nici mobilul si nici fixul . Cand s-a trezit el , deja se schimbase tura : am privit partea buna a lucrurilor - economisisem niste bani Cool .
Oricum , in cele 2 zile de spitalizare am tot avut vizitatori si a ajuns si mama , tocmai de la Piatra Neamt . Sora-mea a fost si ea langa mine ; nu stiu cum m-as fi descurcat fara ea , ca parca eram pe alta lume 118 .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
geaninaandries
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor: 31
Varsta: 37
Localizare: botosani
Data de inscriere: 28/04/2008

MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Mar Mai 06, 2008 7:38 am

eu am nascut la botosani cu dr Cretu si am foat multumita, am nascut cu doua saptamani inainte de vreme si am avut noroc ca l-am prins in garda, pt ca el a avut grija de mine si am nascut foarte greu, plus ca placenta nu s-a dezlipit si a fost nevoie sa o dezlipeasca cu mana asa ca am mai stat mai mult de o ora in sala. dar totul a iesit bine. La noi nu are voie sa intre nimeni in saloane asa ca nu am avut pe nimeni langa mine
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus

Numarul mesajelor: 1042
Varsta: 31
Localizare: LISABONA
Data de inscriere: 21/02/2008

MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Vin Mai 23, 2008 11:42 pm

eu am nascut la spitalul judetean tg-mures. medicul care mia supravegheat sarcina ma anuntat in luna a-8-a ca nu ma asista la nastere asa ca m-am dus cu inima stransa,la nimereala si noroc am avut. intr-un final dupa 43 de ore de ore de travaliu Crying or Very sad injectii si perfuzii am reusit sa nasc cu un medic tare super. rez. Munteanu Mihai am avut norocul ,cred sa intalnesc personal medical eficient 15 . asistentele si moasa foarte de treaba..

Ultima editare efectuata de catre cristina strete in Mar Feb 09, 2010 9:15 am, editata de 1 ori
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1

Numarul mesajelor: 2141
Localizare: Bucuresti
Data de inscriere: 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Dum Mai 25, 2008 3:15 pm

Ma bucur ca totul s-a terminat cu bine 118 . Mi se pare cel mai urat gest din partea unui medic sa renunte la o pacienta .
Dr. meu vine la nastere chiar daca nu e de garda ; doar daca nu e in oras nu vine , dar atunci isi preda pacientele catre un alt medic .

Sus In jos
gaby22
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor: 42
Varsta: 28
Localizare: Oradea
Data de inscriere: 24/04/2008

MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Dum Mai 25, 2008 3:46 pm

eu am nascut cu d-na dr Osvar Florina la maternitatea Oradea
ea m-a supravegheat pe perioada intregii sarcini si s-a comportat exemplar si la nastere
desi era in concediu, a venit, m-a internat si cand au inceput contractiile si apoi la nastere a fost langa mine
si eu am nascut singura, adica fara sot, rude etc....dar au stat cu totii cu urechile ciulite la usa si l-au vazut pe patrick imediat dupa ce l-am nascut
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.patrick0andrei2.piczo.com
sandy83
bebelus
bebelus

Numarul mesajelor: 3
Localizare: bucuresti
Data de inscriere: 10/07/2008

MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Joi Iul 10, 2008 4:28 am

6 ...eu am nascut in 2003 in giulesti cu dr.iaut lorena-era medic rezident si in 2008 tot cu iaut dorena,in spitalul giulesti,ambele nasteri naturale...NASTEREA NATRALA ESTE TRAUMATIZANTA PT. MAMICA...CU ORICE ANESTEZIE...FACETI CEZARIANA FETELOR...E O SENZATIE FOARTE NASOALA SA STAI DUPA NASTERE CU FUNDUL CUSUT SI CUSATURILE ACELEA SUNT MAI MULT PE VIU,ANESTEZIA ISI FACE MAI TARZIU EFECTUL,DACA ISI MAI FECE.DOCTORITA A FOST OK. A FACUT TOT CE SA PUTUT FACE,MAI PUTIN ANESTEZIA EPIDURALA CARE ERA prea tarziu sa mai mi-o faca,aveam dilatatie 7 de cand am plecat de acasa...fara sa simt ceva,ma simteam f bine... asta ela mine fetita a venit mai tarziu cu 2 sapt.iar baiatul a venit mai devreme cu 2 sapt...cred ca ma ajutat fetita sa nasc mai repede Very Happy ...asta e.nastere usoara celor care urmeaza sa nasca,oricum ce veti simti dupa nastere legat de relaria cu copilul e ceva ce nu pot descrie in cuvinte,va veti convinege singure...e super oricum.bafta si sanatate.
Sus In jos

Unde si cu cine ati nascut?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe ::  ::  :: -